Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /nfsmnt/hosting1_2/0/4/0441e284-eace-43fa-9e41-0118f294ce95/ecavpozdisovce.sk/web/wp-includes/plugin.php on line 600

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /nfsmnt/hosting1_2/0/4/0441e284-eace-43fa-9e41-0118f294ce95/ecavpozdisovce.sk/web/wp-includes/plugin.php on line 600

Obhliadnutie sa za lyžovačkou v Žiarskej doline

Lyžovačka… Myšlienka niečo také uskutočniť nás napadla na jednom našom bežnom mládežníckom stretnutí. Vďaka Pánu Bohu, a túžbe nás všetkých sa aj uskutočnila v jeden februárový týždeň.

Realizácia našej spoločnej idey sa začala v utorok ráno, 28. februára, keď sme sa s počtom sedemnásť cestujúcich stretli na železničnej stanici v Michalovciach. V tej chvíli sme ani len netušili, čo všetko nás čaká…

Naša cesta vlakom sa končila v meste Liptovský Mikuláš. Navštívili sme, okrem iného, starú evanjelickú faru, kde sme sa dozvedeli mnoho zaujímavostí aj o Ľudovítovi Štúrovi, Hurbanovi a Hodžovi; videli sme aj zasadací poriadok, kde sedeli, ako aj stôl kde bola pravdepodobne napísaná spisovná slovenčina. V tých priestoroch bolo mnoho dokumentov, spomeniem napr. žiadosti  slovenského národa a mnohé iné. Mali sme možnosť vidieť a spoznať knižnicu, ktorá je kultúrnou pamiatkou. Naša cesta ďalej pokračovala autobusom do  Žiaru v Západných Tatrách, kde sa nachádza rekreačné zariadenie Třineckých železiarní.

Po ubytovaní v chate Sasanka a po vybalení nás čakala večera, po ktorej sme s veľkým očakávaním odišli na večerné lyžovanie.

Lyžovačku sme každý deň začínali rannými a končili večernými stíšeniami, úvahou z Denníka mladých. Spomenuté stíšenia sme obohatili piesňami a modlitbami.

Po rannom stíšení nás čakali raňajky a potom čo najrýchlejšie na svah, kde sme si užili kopec zábavy a zážitkov. Najväčší zážitok z lyžovačky mali tí, ktorí na lyžiach stáli prvýkrát, ale vďaka tým, ktorí už lyžovať vedeli, ich snahe a trpezlivosti, začiatočníci to zvládli dokonale a domov odchádzali ako ozajstní lyžiari.

Deň sa nám končil večerou  a po nej nasledovala hlavná téma našej lyžovačky – Večera Pánova. Prednášky na túto tému si pre nás pripravili naši farárovci, manželia Kordošovci. Každodenne sme spolu s nimi v  Božom Slove hľadali dary, ktoré nám Večera Pánova ponúka. Uvedomovali sme si, čo sa nám ponúka pri prijímaní Večere Pánovej. Čo predstavuje oblátka a víno, ako aj to čo všetko musel Pán Ježiš Kristus podstúpiť, aby sme dostali dar večného spasenia. Každý večer sme venovali aj rôznym hrám, ktoré sme si spolu s radosťou zahrali.

Veľká vďaka za vydarenú lyžovačku v prvom rade patrí Nebeskému Otcovi za požehnanie, dobré počasie a potom aj za to, že sme sa 2. marca mohli v pokoji, s kopou nezabudnuteľných zážitkov a novými poznatkami o Pánu Bohu, Večeri Pánovej, vrátiť domov – opäť vlakom v ktorom opäť nechýbala zábava a pozitívne ovzdušie.

Po vystúpení z vlaku sa nás rodičia ani nemuseli pýtať ako bolo, lebo naše úsmevy a nadšené tváre hovorili za všetko. Pred nimi stáli spokojní a šťastní mladí ľudia, ktorí vďaka lyžovačke pochopili, že sú jeden pre druhého veľmi dôležití. Ako dôkaz vydarenej lyžovačky, sme pripravili v nedeľu pre náš cirkevný zbor aj malý program, kde sme im v krátkosti predstavili priebeh nášho výletu a obohatili sme ho aj spoločnou piesňou Boh je láska. Potom sme spoločne prijímali dary Večere Pánovej.

Slovo vďaky patrí aj naším farárovcom, ktorí sa spolu s nami zúčastnili úžasnej a nezabudnuteľnej  lyžovačky a prispeli zaujímavými myšlienkami k témam. Ďakujeme aj bratovi kurátorovi z dcérocirkvi Bracovce, ktorý sa taktiež zúčastnil výletu a prispel svojimi úvahami.

Ďakujeme, že sa môžeme radovať, zabávať a aj takouto formou budovať, posilňovať kolektív mládeže CZ v Pozdišovciach.

Pevne veríme, že bude ešte veľa takýchto spoločných výletov, kde sa opäť stretneme pri Božom Slove, piesňach a modlitbách, ktoré budú obohatené mladosťou a radosťou.

Za všetkých napísala: Mirela Jaščurová

You may also like...